Časté otázky


1. Ako viem vložiť referát o zážitkoch na stránku?
K tomu, aby si vedel(a) vložiť svoj referát, musíš sa zaregistrovať,prihlásiť sa vstúpiť na svoju stránku. Tu, kliknutím na „Nový referát” si môžeš zadať krajinu a mesto, potom sa objaví jedno okienko, kde referát môžeš vložiť.

2. Ako sa dá vymazať referát?
Na vlastnej stránke nebudeš vedieť vymazať referát, treba nám napísať v časti menu „Chybové hlásenie” označením mena používateľa a tohto linku. (Podľa chybového hlásenia vymažeme daný referát.)

3. Ako viem modifikovať/upraviť môj referát?
Vo svojom referáte môžeš urobiť zmeny po vstupe do vlastnej stránky. Vyber daný referát, klikni na hárok s názvom „Zmeniť” a urob žiadané zmeny.

4. Ako viem vložiť na webstránku nové ubytovanie?
Najprv treba sa prihlásiť a vstúpiť do vlastnej stránky. Klikni na „Nové ubytovanie”, zadaj krajinu a mesto/dedinu, a vytvor nové ubytovanie.

5. Ako je možné vložiť obrázky na stránku?
K tomu, aby si vedel(a) vytvoriť nový obrázok alebo galériu, najprv sa prihlás a vstúp do vlastnej stránky. Klikni na hárok „Vloženie novej galérie” a vyber si krajinu, mesto alebo dedinu a vlož na stránku svoje obrázky. Naraz možno vložiť obrázky vo veľkosti 8Mb. Po skončení vloženia prvej dávky môžeš vložiť nasledujúcich 8 Mb. Obrázkom možno pridať názov a možno ich označiť. Obrázkov možno vložiť aj vo formáte zip, ale v takomto prípade daj pozor na 8 Mb-ový limit (keď máš viac obrázkov, rozdrob ich do viacerých súborov zip).

6. Ako viem upraviť alebo vymazať obrázok alebo celú galériu?
Pre upravenie alebo vymazanie obrázku alebo galérie po vstupe do vlastnej stránky kliknutím na určitý album objavia sa obrázky patriace k tomu albumu. Kliknutím na názov sa dá upraviť názov albumu. Kliknutím na možnosť„Nový obrázok” pred obrázkami dajú sa vložiť aj ďaľšie obrázky. Kliknutím na určitý obrázok vieš ho vymazať, otáčať alebo upraviť. Tu je možné vytvoriť názov obrázku alebo upraviť podpis. Vymazať obrázky sa dá iba po jednom, celú galériu vieš vymazať tak, že najprv odstrániš všetky obrázky v súbore, a potom aj prázdnu galériu.

7. Kde sa dá vložiť hľadanie spoločníka na cestovanie?
Najprv sa treba prihlásiť a vstúpiť do vlastnej stránky. Tu klikni na možnosť „Hľadanie nového spoločníka na cestovanie“ a označ dátum a cieľ cestovania.

8. Čo mám urobiť, keď mám galériu alebo referát vložený dvakrát na stránku?
Keď si náhodou vložil(a) referát dvakrát a jeden chceš odstrániť, pošli nám chybové hlásenie, po ktorom zadaním mena používateľa a linku budeme vedieť odstrániť nežiaduce súbory.
Keď si náhodou vložil(a) galériu dvakrát a jednu chceš odstrániť, pošli nám chybové hlásenie, aby sme mohli galériu vymazať, alebo to môžeš urobiť aj ty tak, že najprv odstrániš po jednom všetky obrázky v súbore, a potom aj prázdnu galériu.

9. Čo mám urobiť keď nájdem chybu alebo galériu, referát vložený na nesprávnu stránku?
Keď sa ti zdá, že na stránke je nejaká pravopisná chyba, alebo máš akúkoľvek pripomienku, označ nám to cez chybové hlásenie a my to ihneď opravíme.

10. Na čo slúžia názvy a kľúčové slová?
Zadanie názov a kľúčových slov je potrebné preto, aby pri vyhľadávaní na stránke v určitej kategórii istý obrázok alebo referát sa našiel čo najrýchlejšie (napríklad, v prípade obrázku zobrazujúci hotel mesta Siófok nasledovné kľúčové slová by vedeli pomôcť: Balaton, Siófok, hotel).

11. Ako viem ohodnotiť isté ubytovanie?
Pre hodnotenie ubytovania najprv sa treba prihlásiť, potom vybrať dané ubytovanie. Tu na pravej strane v okienku „Ohodnotenie ubytovania“ kliknutím na hodnoty jednotlivých parametrov môžeš zadať ohodnotenie. Dôležité je, že každé ubytovanie treba ohodnotiť podľa všetkých štyroch hľadísk.

12. Ako môžem vložiť videonahrávku na stránku?
Napjrv sa treba prihlásiť, potom vstúpiť do vlastnej stránky. Vloženie videonahrávky je možné iba k referátu, teda na vlastnej stránke si najprv vyber daný referát. Potom treba kliknúť na hárok „Vloženie videa” označený červeným.

13. Ako môžem pozmeniť poradie mojich vložených fotiek?
Pre zmenu poradia vložených fotiek treba sa prihlásiť do vlastnej stránky a vybrať daný album. Tu kliknutím na hociktorú fotku, premiestni ju na žiadané miesto a takto vytvoríš žiadané poradie fotiek. Nezabudni kliknúť na tlačidlo „Uložiť poradie” na začiatku galérie v sivom políčku, aby si finalizoval(a) poradie fotiek.

14. Ako funguje stránka Zoznam TOP ubytovaní?
Do tohto TOP zoznamu (http://www.ongo.sk/???) sú uložené iba tie obrázky, referáty alebo ubytovania, ktoré predtým už boli ohodnotené minimálne tromi používateľmi.

15. Čo je to sledovanie?
Na obnovenej stránke Ongo máš možnosť sledovať aktivitu tých používateľov, ktorý Ťa zaujímajú. Postup je taký, že klikneš na - sledovanie - na stránke daného používateľa a už aj budeš vidieť jeho referáty, obrázky a všetky jeho aktivity na tvojej vlastnej stránke. Keď už nechceš ďalej sledovať niekoho aktivitu, klikni na jeho stránke na tlačidlo „Nesledujem”.

16. Ako sa viem zaregistrovať? Čo je to Inda?
Ongo.sk je časťou programu Inda. Jeho prednosť spočíva v tom, že ak si sa už zaregistroval(a) do hociktorej služby Indy alebo Index.hu ???? (napr.??? ???) tak v budúcnosti cez neho stačí vstúpiť len raz a už aj môžeš sa pohybovať medzi jednotlivými službami. Zaregistrovať sa vieš kliknutím na link „Registrujem sa” umiestnený na hlavnej stránke. Po tvojej registrácii s Tvojim takzvaným Indapassom sa môžeš volne pohybovať na stránke.
Magyar  Română  Slovenčina