Graz

Rakúsko Graz

Doba pobytu: 2006. Sept. 09.  (1 dní)

0 komentár I z návštevníkov prečítalo referát celkom 3 685 ľudí. Uložené: 2010. Okt. 29. pošli známym
avatar Referát od vikiper
Minulý rok na jeseň sme šli do Slovinska cez mesto Graz. Predpokladám, že pre tých, ktorí už boli v Rakúsku to nebude žiadne prekvapenie. Ja ho viem prirovnať k Švajčiarsku, je to skoro to isté, iba s tým rozdielom, že v Švajčiarsku je kostolná veža vo východných – severovýchodných mestách sériovým vybavením. Možno je to tak aj v niektorých častiach Rakúska, no ja som to nezbadala.
Takže, pokoj, čistota a štandardná hlavná ulica s električkou uprostred, H&M, Zara... a čo je absolútnou špičkou - moja srdcovka: butik Tally Weijl  Treba pripomenúť, že ponuka tamojších a domácich butikov sa skutočne veľmi líši, a to aj ohľadne cien...
Takže, Graz – keď je to už názov článku  Výťahom sme vyšli na vrch Schlossberg (pre tých, ktorí majú radi výzvy sú tu aj schody). Z výšky je tam nádherný výhľad na mesto, a potom sme sa na druhej strane vrchu vrátili dolu peši.
Užitočná informácia: na kraji centra mesta sme nechali auto v parkovacom dome s primeranými cenami. Ak si dobre pamätám, volalo sa to Park Zoo.
Prosíme ohodnotiť tento referát.
Komentáre:

Téma ešte neobsahuje komentár.

Na to, aby si vedel(a) napísať komentár, prihlás sa alebo zaregistruj sa, ak ešte nie si našim používateľom!
Ponúkame ešte do pozornosti

Magyar  Română  Slovenčina