Dobré rady pre cestovatelov

Malajzia Kuala Lumpur

Doba pobytu: 2010. Okt. 11.  (1 dní)

0 komentár I z návštevníkov prečítalo referát celkom 8 765 ľudí. Uložené: 2012. Mar. 19. pošli známym
avatar Referát od WZoli

Názvy: Kuala  LumpurMalajziaKambodžaSiem  PennPetronas  ReapAngkorPhnom  towersJetlag 

II. časť
Zopár dobrých rád pred odchodom

Letenka
Otázne či lacnejšia, alebo drahšia, to si musí každý sám zvážiť , ale pritom nesmieme zabúdať, že čas strávený na palube lietadla je okolo 10-13 hodín a ešte keď pripočítam na letisku strávený čas pri prestupoch...tak to dokopy vyjde aj na 24 hodín...

EGYPTAIR
Spoločnosť, ktorá má asi najlacnejšie lety do Kuala Lumpur, prestupy sú v Káhire. Prednosť: asi len cena. Mohol by som povedať, že nič moc, málo komfortu, ale ak má človek štastie, a lietadlo neni naplnené, tak si môže aj pospať, keď je šikovný a obsadý si včas prázdny rad sedačiek. Pravda, nepatrí do „lowcost“ kategórie, takže porovnať sa s tým určite nedá. Personál je v pohode, no veľa sa neusmievajú, väčšinou „prevládajú“ muži. Ešte jednu prednosť by som spomenul, a to: ak čas pri prestupe v Káhire na ďalší spoj presahuje viac než 6 hodín, tak ak súhlasíte za 20 eúr Vás zoberú na obhliadku pyramíd bez toho, aby ste si museli vízum zaobstarať, a dávajú záruku na to, aby ste sa včas vrátili na letisko, a nezmeškali Váš ďalší let, tá cena obsahuje aj postráženie Vašej batožiny, takže ju nemusíte vláčiť so sebou. Po návrate z obhliadky pyramíd za zahlásiš v ich pobočke na letisku, že si tu, a kedy letíš ďalej. Tá cena asi stojí za to, aby si mal pár fotiek pri pyramídach. Keby že to chceš skúsiť sám, bez ich pomoci, tak nemáš záruku na to, že Ťa včas dovezú späť, a musíš si aj vízum zaobstarať, takže od 20 eur lacnejšie Ťa to nevyjde, a ešte aj to riziko, že zmeškáš svoj let. Radšej nevyskúšaj!
Dobrá rada: Taxikári sú prefíkaní, a smerom k pyramídam, ti ponúkajú sa popozerať v obchodoch, či si nechceš nejaký suvenír zakúpiť, (pravdaže, keď oni z toho majú len výnos, dostávajú totiž provízie od obchodníkoch po predaji) no, netreba naletieť, lebo sa môže stať, že vo veľkých nákupoch sa človek pozabudne, zabudne na čas, a potom už nedôjde k pyramídam, lebo nezostane čas na to. Na konci výletu sa sluší dávať taxikárom „tringelt“.

EMIRATES
5 hviezdičková spoločnosť, čo sa týka obsluhy, komfortu a luxusu. U tejto spoločnosti, aj na ekonomickej triede má každý svoj vlastný LCD monitor, na ktorom môže sledovať nielenže obraz on-board kamier, ale môže počúvať hudbu- výber od stoviek interpretov, taktiež filmy pozerať – tiež nezanedbateľný výber, alebo ak sa Ti zachce tak si môžeš zahrať počítačové hry ako ZUMBA alebo TETRIS.
Je tu aj výbava na uskutočnenie USB napojenia. Keďže na mojom pendrive som mal len fotky, nevedel som vyskúsať, ale si viem predstaviť že by som vedel prehrať aj DiVX.
Ku komfortu ešte toľko, že sedadlá sú oveľa širšie a pohodlnejšie ako na ostatných lietadlách iných spoločností. Cez nočný let „svietia hviezdy nad nami“, a výber jedál je A LA CARTE. Je to spoločnosť, ktorá robí všetko pre komfort cestujúcich, aby nasledujúci výber boli znova oni. Prestup je v Dubai. Dubai podrobne opíšem v jednom z mojich nasledujúcich blogov...

QATAR AIRWAYS
Podobná ako predošlá, ale možno ešte o niečo väčší komfort tu čaká cestujúcich.
Dobrá rada: Vo výbere leteckej spoločnosti by som odporúčal vybrať tú, ktorá má medzipristátie medzi mestami odletu a príletu. Môžeme tak usporiť veľa hodín letu. A nezabudni si naplánovať čas posunu. Choroba „jet lag“ alebo iným názvom pásmová choroba, nastáva kvôli časovým posunom pri dlhších cestách lietadlom. Prispôsobenie na nové časové pásmo môže trvať aj niekoľko dní. U nás sa to objavilo, že sme nevedeli zaspať, až neskoro v noci, a cez deň sme sa cítili unavení, ale prešlo nás to za 2-3 dni. S tým nočným „nevieme spať“ problémom sme sa zmierili, keďže tam ľudia posedávajú pred pouličnými reštauráciami, a až neskoro cez noc chodia spávať, takže aspoň sme sa necítili unaveme na nočný život.

Ako máme letenky kupovať?
V prvom rade si popozeráme aktuálne ponuky na webových stránkach leteckých spoločností, ktoré nás zaujímajú, resp. ponuky cien leteniek agentúr, ktoré sa zameriávajú na predaj leteniek rôznych spoločností, porovnáme si ceny, potom si vyžiadame cenovú ponuku leteniek nami vybranej leteckej spoločnosti od Krisztiána, www.exittravel.sk, ktorý nám doposiaľ poskytoval také ceny, s ktorými sme boli veľmi spokojní. A dostaneš aj faktúru, ktorú si môžeš priložiť do svojho účtovníctva, ak podnikáš.
Zopár užitočných web stránok: www.exittravel.sk, www.pelikan.sk,
Prosíme ohodnotiť tento referát.
Komentáre:

Téma ešte neobsahuje komentár.

Na to, aby si vedel(a) napísať komentár, prihlás sa alebo zaregistruj sa, ak ešte nie si našim používateľom!
Ponúkame ešte do pozornosti

Magyar  Română  Slovenčina